Antyalergiczna pościel dla dzieci

Home/Medycyna ogólna/Antyalergiczna pościel dla dzieci

Antyalergiczna pościel dla dzieci

Pościel do łóżeczka, czy też do wózka dziecięcego jest niezbędnym elementem wyprawki dla maluszka. Powinna być przede wszystkim wygodna i przewiewna, ponieważ delikatna skóra dziecka będzie się z nią często stykała. Przeczytaj i zobacz na co zwrócić uwagę, wybierając pościel dla niemowląt.

Pościele dla dzieci – co jest ważne

Dzieci śpią zdecydowanie dłużej niż dorośli, cześć tego czasu w łóżeczku, a część właśnie w wózku, dlatego pościel jest wyjątkowo ważna. Warto wybrać taką, która będzie miękka, wykonana z naturalnych włókien. Przyda się również z takiego materiału, który można prać w wysokich temperaturach.

Dzieci lubią często brudzić pościel, dlatego tak ważne jest, by móc ją prać w pralkach automatycznych na wyższych temperaturach. Komplet pościeli dla niemowlaka (sprawdź pościel w sklepie) powinien składać się z poszewki na kołderkę, prześcieradła, kocyka i poszewki na poduszkę. Poduszka na początku życia dziecka może okazać się zbędna, jednak warto pomyśleć o niej, kiedy dziecko będzie starsze.

Na co zwrócić uwagę kupując pościel dziecięcą

Należy zwrócić uwagę, czy pościel dziecięca jest barwiona. Ważne, by farby użyte do wykonania nadruków były nietoksyczne. Lepiej jest więc wybierać pościel z mniejszą ilością nadruków. Wtedy mamy pewność co do tego, że będzie ona bezpieczna dla skóry dziecka i nie będzie farbowała przy praniu jej w wysokich temperaturach.

Pościel do wózka dziecięcego warto wybierać w kolorach stonowanych i z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Bawełna satynowa nie jest polecana, dlatego że źle znosi częste pranie i może się kosmacić. Tradycyjna bawełna świetnie się sprawdzi, można ją dodatkowo zmiękczać z pomocą delikatnych płynów do tkanin przeznaczonych dla dzieci.

Pościel dla niemowląt a bezpieczeństwo

I najważniejsza z medycznego punktu widzenia: należy pamiętać, że nasz gust nie może przyćmić bezpieczeństwa dziecka. Kupujmy pościele sprawdzone, najlepiej w sklepach z łóżeczkami i wózkami dla dzieci. Pościel do wózka ma być przede wszystkim przyjemna dla skóry naszego bobasa i z wypełnieniem antyalergicznym. Przed pierwszym założeniem jej na kołderkę należy ją wyprać, ponieważ nie wiemy czym jest barwiona i jak była przechowywana.

2020-10-17T16:25:54+00:00 By |Medycyna ogólna|0 Comments