Antyalergiczna pościel do wózka dla noworodka.

Home/Medycyna ogólna/Antyalergiczna pościel do wózka dla noworodka.

Antyalergiczna pościel do wózka dla noworodka.

Pościel do wózka dziecięcego jest niezbędnym elementem wyprawki dla maluszka. Powinna być przede wszystkim wygodna i przewiewna, ponieważ delikatna skóra dziecka będzie się z nią często stykała.

Dzieci śpią nawet 12 godzin dziennie, cześć tego czasu właśnie w wózku głębokim, dlatego pościel jest wyjątkowo ważna. Warto wybrać taką, która będzie miękka, wykonana z naturalnych włókien. Przyda się również z takiego materiału, który można prać w wysokich temperaturach. Dzieci lubią często brudzić pościel, dlatego tak ważne jest, by móc ją prać w pralkach automatycznych na wyższych temperaturach. Komplet pościeli do wózka dla noworodka (sprawdź w sklepie) powinien składać się z poszewki na kołderkę, prześcieradła, kocyka i poszewki na poduszkę. Poduszka na początku życia dziecka może okazać się zbędna, jednak warto pomyśleć o niej, kiedy dziecko będzie starsze.

Należy zwrócić uwagę, czy pościel do wózka jest barwiona. Ważne, by farby użyte do wykonania nadruków były nietoksyczne. Lepiej jest więc wybierać pościel z mniejszą ilością nadruków. Wtedy mamy pewność co do tego, że będzie ona bezpieczna dla skóry dziecka i nie będzie farbowała przy praniu jej w wysokich temperaturach. Pościel do wózka dziecięcego warto wybierać w kolorach stonowanych i z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Bawełna satynowa nie jest polecana, dlatego że źle znosi częste pranie i może się kosmacić. Tradycyjna bawełna świetnie się sprawdzi, można ją dodatkowo zmiękczać z pomocą delikatnych płynów do tkanin przeznaczonych dla dzieci.

I najważniejsza z medycznego punktu widzenia: należy pamiętać, że nasz gust nie może przyćmić bezpieczeństwa dziecka. Kupujmy pościele sprawdzone, najlepiej w sklepach z łóżeczkami i wózkami dla dzieci. Pościel do wózka ma być przede wszystkim przyjemna dla skóry naszego bobasa i z wypełnieniem antyalergicznym. Przed pierwszym założeniem jej na kołderkę należy ją wyprać, ponieważ nie wiemy czym jest barwiona i jak była przechowywana.

Źródło: www.gluck.pl

2018-05-29T09:44:36+00:00 By |Medycyna ogólna|0 Comments