Bezpieczne wózki głębokie w hurtowni z wózkami

Home/Zdrowie/Bezpieczne wózki głębokie w hurtowni z wózkami

Bezpieczne wózki głębokie w hurtowni z wózkami

Od tego modelu wózka większość rodziców zaczyna swoją przygodę. Wózki głębokie uważane są za bardzo komfortowe. Można w nich zabierać dziecko nawet na bardzo długie spacery, bez uszczerbku na wygodzie i komforcie. Mimo, że używane są one dość krótko, to warto poświęcić nieco czasu na wybór idealnego dla nas modelu. Gondole to spory segment rynku wózków. Mogą się one różnić od siebie cała gamą parametrów. Na co więc należy zwrócić uwagę wybierając głęboki wózek dla dziecka?

Waga oraz łatwość prowadzenia – najważniejsze parametry wózka głębokiego

Wózki głębokie nie mogą być zbyt ciężkie. Dodatkowo, ze względu na niemałe gabaryty, powinny być zwrotne oraz stosunkowo łatwo w transporcie. Kwestia wagi jest tutaj szczególnie ważna. Wiele modeli nowoczesnych wózków posiada odpinane gondole co sprawia, że ich waga nie jest aż tak istotna.

Jeśli jednak gondola nie może być zdemontowana warto decydować się na wózki o małej masie, szczególnie jeśli mieszkamy n wyższych piętrach bez windy. Ciężkie gondole mogą być nieporęczne, z drugiej jednak strony są stabilniejsze. Warto więc znaleźć tutaj kompromis uwzględniający te dwa czynniki. Za łatwość prowadzenia wózka odpowiadają też koła, w jakie jest on wyposażony. Za najbardziej praktyczne uchodzą koła a kauczuku oraz koła pompowane.

Wózek głęboki – nie zapominajmy o bezpieczeństwie i funkcjonalności

Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo wózki głębokie powinny posiadać pasy bezpieczeństwa. Do wyboru są tutaj dwie opcje, pasy trójpunktowe oraz pasy pięciopunktowe. Kupując wózek zdecydowanie lepiej wybrać tą drugą opcję. Innymi niezbędnymi elementami, które muszą posiadać wszystkie gondole są hamulce, zazwyczaj nożne, oraz pałąk.

Aby były komfortowe i funkcjonalne w użytkowaniu powinny posiadać jak najwięcej opcji regulacji. Przydaje się możliwość swobodnego sterowania oparciem na nóżki, położeniem siedzenia czy wysokością rączki. Super opcją jest jeśli gondola wyposażona jest w możliwość składania stelaża. Wówczas mamy pewność, że nas wózek zmieści się nawet do małego samochodu. Poza tym jego przechowywanie w domu również będzie mniej problematyczne.

2022-03-31T11:22:56+00:00 By |Zdrowie|0 Comments