Domki letniskowe – projekty i realizacje

Home/Zdrowie/Domki letniskowe – projekty i realizacje

Domki letniskowe – projekty i realizacje

Domek letniskowy to marzenie wielu osób. Kiedy już staniemy przed możliwością wybudowania sobie takiego domku, warto dobrze zastanowić się jaki projekt wybrać, aby spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Projekty domów letniskowych charakteryzują się tym, że nie muszą być one całoroczne. Ponieważ spędzamy w nich głównie ciepłe okresy w trakcie roku domki letniskowe projekty nie muszą mieć dużej powierzchni. Wystarczy trochę miejsca do spania lub schowania się przed deszczem.

Projekty domków letniskowych –  na co się zdecydować?

Domki letniskowe projekty często kojarzą się nam z niewielkim drewnianym domkiem. Tak może było kiedyś. Dzisiaj dostępne na rynku projekty domów letniskowych są duże bardziej urozmaicone. Domki letniskowe mogą być malutkie, ale i bardzo duże. Niektórzy decydują się na dom parterowy, inni na parterowy z użytkowym poddaszem. Wszystko zależy od tego jak intensywnie będą wykorzystywane.

Projekty mogą być realizowane w różnej technologii, mogą to więc być domy drewniane, ale i murowane. Ogranicza nas właściwie tylko nasza wyobraźnia oraz zasobność portfela. Warto aby projekt dobrze wpasowywał się w okolicę. Na dom letniskowy można zaadaptować garaż wolnostojący z opcją adaptacji poddasza. Niektórzy wykorzystują również projekty budynków gospodarczych.

Domek bez zezwolenia, kiedy jest to możliwe?

Projekty domów letniskowych mogą być realizowane bez zezwolenia. Jakie warunki muszą spełnić takie domki letniskowe projekty nie mogą być większe niż 35 mkw oraz na każde 500 mkw powierzchni działki może przypadać tylko jeden taki budynek. Nie ma konieczności aby działka była uzbrojona, nie jest również wymagane ujęcie wody pitnej, chyba że plan zagospodarowania przestrzennego zakłada inaczej.

Projekty letniskowych domów powinny mieć minimalną wysokość pomieszczeń wynoszącą 2.2 metra. Są jednak pewne warunki które muszą spełnić, muszą uwzględniać odległość od drogi, która wynosi 4 metry dla ścian z drzwiami i oknami i 3 dla ścian bez otworów. Jak widać warunki te nie są bardzo wymagające, jedyny poważny problem stanowić może wielkość, nie każdy bowiem chce mieszkań na tak małej przestrzeni.

2021-08-30T12:07:25+00:00 By |Zdrowie|0 Comments