Jak działają adaptery do pasów dla kobiet w ciąży?

Home/Zdrowie/Jak działają adaptery do pasów dla kobiet w ciąży?

Jak działają adaptery do pasów dla kobiet w ciąży?

Według polskiego prawa istnieje wyjątek jeżeli chodzi o konieczność zapinania pasów w trakcie jazdy samochodem. Okazuje się bowiem, że kobiety w ciąży nie są zobowiązane do jazdy z zapiętym pasem. Wynika to z tego, że w razie kolizji, pas zaciska się na brzuchu ciężarnej kobiety, co może spowodować poważny uraz. Jeżeli w momencie wypadku, pas zaciśnie się na ciężarnej kobiecie, to może dojść do odklejenia łożyska. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, jazda bez pasów nie jest zbyt rozsądna.

Podczas zderzenia, ludzkie ciało może uleć bardzo poważnemu uszkodzeniu, ponieważ waga ciała zwiększa się nawet do 5 ton. Kobieta w ciąży może jeszcze bardziej ucierpieć wraz z dzieckiem, dlatego zostało przygotowane specjalne rozwiązanie przez firmę BeSafe. Adaptery do pasów dla kobiet w ciąży, to wbrew pozorom bardzo proste rozwiązanie, które znacząco podnosi bezpieczeństwo kobiet w ciąży podczas jazdy.

Czym są adaptery do pasów dla kobiet w ciąży

Adapter do pasów dla ciężarnych odpowiada za to, że w trakcie jazdy pas nie podjeżdża w okolice brzucha. Montaż takiego urządzenia do samochodu jest bardzo prosty. Gdy już taki adapter mamy zamontowany w naszym samochodzie, to wystarczy zapiąć pas, a następnie przełożyć go przez specjalny klips, który znajduje się w adapterze. Adaptery do pasów dla kobiet w ciąży zostały tak zaprojektowane, aby można było je zamontować na przednich fotelach oraz tylnych. W momencie gdy chcemy taki adapter zamontować na tylnej kanapie, musimy wykorzystać złącza isofix.

Adaptery do pasów dla kobiet w ciąży (czytaj więcej) są tak zaprojektowane, aby nie wpływać negatywnie na działanie 3-punktowego systemu pasa bezpieczeństwa. Oznacza to, więc, ze nasz samochód nie wymaga, żadnych większych przeróbek, a nadal będzie działał prawidłowo. Taki adapter, główne zapobiega przemieszczaniu się pasa w miejsca, gdzie mógłby uciskać na brzuch kobiety w ciąży. Co warto również zaznaczyć, takie adaptery są również dostępne do wypożyczenia w sklepach partnerskich firmy Besafe. Dzięki temu można nabyć to innowacyjne urządzenie za ułamek ceny na okres, kiedy jest ono nam najbardziej potrzebne.

2022-07-05T09:20:32+00:00 By |Zdrowie|0 Comments