Leczenie bruksizmu – ortodonta Jelenia Góra pomoże

Home/Stomatologia/Leczenie bruksizmu – ortodonta Jelenia Góra pomoże

Leczenie bruksizmu – ortodonta Jelenia Góra pomoże

Z pewnością większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest bruksizm, co też szczególnie nikogo dziwić nie może. Trzeba jednak powiedzieć sobie otwarcie, że jest to dolegliwość, na którą cierpi nawet dziesięć procent populacji. Zauważmy również, że związana jest ona bezpośrednio z zębami.

Problemy z zębami – ortodonta Jelenia Góra pomoże

Jeśli mielibyśmy wyjaśnić ten problem w jakiś najprostszy sposób, wskazalibyśmy tutaj na to, że bruksizm to nic innego jak ścieranie zębów. Jednakże nie tylko zęby cierpią z tego powodu. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie leczony bruksizm jest przyczyną przewlekłych stanów zapalnych, zwyrodnień stawów skroniowo – żuchwowych, bólów głowy, karku i kręgosłupa, rozchwiania zębów w szczęce i żuchwie oraz całkowitego lub częściowego starcia koron zębowych.

Jak w związku z tym leczyć bruksizm? Ortodonta Jelenia Góra (https://orthoteam.pl/ortodonta-jelenia-gora/), jak i innych miastach w Polsce zaproponuje na kilka różnych sposobów.

ortodonta Jelenia Góra

Szyna na zęby

Wydaje się, że jednym z najlepszych rozwiązań będzie tutaj specjalna szyna, którą zakłada się na zęby. Dzięki temu zabezpieczamy swoje zęby, które nie są ścierane. Oczywiście nie jest powiedzione, że na taką szynę postawić musimy od razu. W pierwszej kolejności pomóc mogą na przykład leki uspokajające. Przynajmniej w momencie, kiedy to powodem takiej dolegliwości są nerwy.

Nie ma w związku z tym wątpliwości co do tego, że jeśli zachorujecie na bruksizm, leczenie w Jeleniej Górze na pewno przeprowadzicie szybko i sprawnie. To o tyle ważne, że z chorobą tą poradzicie sobie naprawdę szybko. Oczywiście warto tu skorzystać z pomocy specjalisty.

2021-08-03T08:05:14+00:00 By |Stomatologia|0 Comments