Metalowe meble medyczne – jakie powinny być?

Home/Usługi dla branży medycznej/Metalowe meble medyczne – jakie powinny być?

Metalowe meble medyczne – jakie powinny być?

W przychodniach, gabinetach zabiegowych czy na sali operacyjnej potrzebne jest specyficzne umeblowanie, dostosowane do warunków pracy, zapewniające komfort pacjenta i pracownika służby medycznej, trwałe oraz odporne na zabrudzenia. Te wszystkie cechy posiadają meble medyczne.

Metalowe meble medyczne i ich rodzaje

Podstawowy podział mebli medycznych wynika z ich zastosowania. Meble dla medycyny to szeroka kategoria obejmująca m.in. wózki medyczne, szafy i szafki lekarskie, parawany, stoły do rehabilitacji, stoły zabiegowe, łózka szpitalne, taborety medyczne czy stojaki do kroplówek.

Niektóre meble medyczne przeznaczone są dla lekarza. Ułatwiają mu one pracę, dzięki temu że umożliwiają wygodne, sprawny wykonywanie obowiązków. Drugi rodzaj mebli medycznych to meble dla medycyny dedykowane dla pacjentów. Ich rolą jest zapewnienie pacjentowi wygody oraz bezpieczeństwa podczas realizowanego zabiegu. Ich rolą jest również zapewnienie odpowiedniej prywatności (np. parawany).

Niektóre przeznaczone są także do przechowywania dokumentacji, leków czy akcesoriów. Sprawdzą się one nie tylko w szpitalach, ale również w aptekach czy laboratoriach.

Na co zwrócić uwagę wybierając meble dla medycyny?

Są dwa podstawowe aspekty na które należy zwrócić uwagę wybierające meble dla medycyny. Aspekty te to łatwość sterylizacji oraz trwałość konstrukcji. Ze względu na specyfikę użytkowania meble specjalistyczne narażone są na kontakt z wieloma agresywnymi substancjami, m.im kwasami, środkami dezynfekującymi czy odczynnikami chemicznymi.

Zazwyczaj meble dla medycyny pracują także w kontakcie z drobnoustrojami, promieniowaniem UV czy wilgocią. Wszystkie te czynniki są potencjalnie agresywne i mogą prowadzić do przyspieszonego zużywania się tego typu produktów. Dlatego też meble medyczne muszą być wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości. Kolejna bardzo ważna rzecz to ergonomia ich użytkowania, zarówno z punktu widzenia klienta jak i pracownika ochrony zdrowia. Nie bez znaczenia jest też ich estetyka, przyjemny wygląd podnosi komfort wszystkich ich użytkowników.

Zobacz w sklepie: https://winkelman.pl/meble-medyczne-c-13.html

2021-12-01T09:02:59+00:00 By |Usługi dla branży medycznej|0 Comments