Płytki granitowe w gabinetach lekarskich

Home/Usługi dla branży medycznej/Płytki granitowe w gabinetach lekarskich

Płytki granitowe w gabinetach lekarskich

Granit stanowi jeden z symboli wytrzymałości i trwałości. Nie należy więc dziwić się, że wykonane z niego wyroby są chętnie wybierane przez konsumentów. Na rynku spotkać można spotkać przykładowo płytki granitowe, które stosowane są  zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i na zewnątrz naszych domostw.

Płytki granitowe – cechy charakterystyczne

Jeżeli idzie o płytki granit jest jednym z najtwardszych materiałów, których używa się do ich produkcji. Jest on odporny nie tylko na ścieranie, tak charakterystyczne dla zastosowań w naszych wnętrzach, lecz również na niekorzystne warunki atmosferyczne. Płytki z granitu mogą więc z łatwością przetrwać mrozy, długotrwałe oddziaływanie wody czy wiatru. Z tego powodu często używane są do wykończenia tarasów czy schodów zewnętrznych.

Jednocześnie płytki granitowe charakteryzują się pięknym wyglądem. Ich możliwości użycia nie są też specjalnie ograniczone kolorystyką, bowiem występują w różnych barwach – od białej i jasnoszarej do praktycznie czarnej. Spotyka się również nieco żywsze kolory, na przykład różowy, czerwony czy nawet zielony. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie ich na przykład do kolorystyki elewacji budynku.

Płytki – granit jako materiał

W produktach takich jak płytki granit najczęściej występuje w formie polerowanej. Materiał jest szlifowany przy użyciu past polerskich i wody, następnie cięty na fragmenty, umożliwiające wygodne ułożenie w naszych pomieszczeniach lub na tarasach. Tak wykonane granitowe płytki mają piękną powierzchnię, odbijającą światło.

W wielu zastosowaniach lepiej sprawdzą się jednak płytki z bardziej chropowatą powierzchnia. Technikę, umożlwiającą ich uzyskanie, nazywa się płomieniowaniem. Polega ona na poddaniu stanowiącego materiał na płytki granitu działaniu wysokich temperatur. Efektem jest chropowata i matowa powierzchnia. Ułatwia ona przemieszczanie (nie grozi nam upadek w wyniku poślizgnięcia się), jednak wymaga zwykle dodatkowej impregnacji. Płytki takie stosowane są na przykład do wykończenia powierzchni biurowych.

Zobacz na: https://salonmarbella.pl/plytki-granitowe/

2022-06-01T10:16:46+00:00 By |Usługi dla branży medycznej|0 Comments