„Zdrowe” malowanie gabinetu w mieście Poznań.

Home/Usługi dla branży medycznej/„Zdrowe” malowanie gabinetu w mieście Poznań.

„Zdrowe” malowanie gabinetu w mieście Poznań.

Podczas wyboru farby do ścian, użytkownicy często skupiają się na kolorze fakturze, na tym, jak dobrze dana farba kryje lub czy jest ścieralna. Zbyt rzadko skupiamy swoją uwagę na jej właściwościach ekologicznych, warto się nad tym zastanowić, ponieważ na rynku możemy dostać farby doskonale kryjące, wytrzymałe a przy okazji takie, które nie szkodzą środowisku ani naszemu własnemu zdrowiu.

Farba emulsyjna do ścian

Farby te idealnie nadają się nie tylko do gabinetów lekarskich, ale też do każdego domu i mieszkania. Doskonale o tym wiedzą firmy działające w branży Poznań malowanie. Cała magia farb ekologicznych polega na tym, że są „wodorozcieńczalne”, dzięki czemu nie zawierają substancji szkodliwych takich jak: amoniak czy rozpuszczalnik.

Niestety farby zawierające rozpuszczalnik są odporne na ścieranie, co jest dla wielu użytkowników duży plusem, jednak zawierają lotne związki organiczne, a nawet benzynę lakową. Po wyschnięciu substancje te nie są szkodliwe, jednak parują podczas procesu schnięcia, a co za tym idzie, oddychamy tymi oparami. Jest to powód, dla którego farb akrylowych powinni unikać właściwie wszyscy, a w szczególności alergicy.

Odporność na pylenie

Ta grupa użytkowników dodatkowo powinna zwrócić uwagę, aby wybierane przez nich produkty były odporne na pylenie i przyciąganie kurzu. Tym charakteryzują się farby strukturalne, które często są wybierane ze względu na swoje wizualne właściwości, warto jednak pamiętać o wiążących się z nimi skutkach.

Co zatem wyróżnia farby ekologiczne? Podczas schnięcia nie produkują szkodliwych substancji, które nas trują. Dodatkowo warto wspomnieć, że farby ekologiczne doskonale się rozprowadzają i występują w naprawdę dużej gamie kolorystycznej. Dostępem do farb ekologicznych nie musimy się martwić, znajdziemy je już każdym większym sklepie między innymi w mieście Poznań. Malowanie nie będzie zatem zaczynało się od żmudnych poszukiwań.

Ekologiczne farby do ścian

Zapewne zastanawiają się Państwo, czym w farbach ekologicznych zastępuję się substancje szkodliwe. Farby te (podobnie jak pozostałe) dzielą się na kilka rodzajów: akrylowe, winylowe, lateksowe. Spoiwem w farbach akrylowych jest żywica akrylowa, w farbach winylowych – polichlorek winylu, natomiast farby lateksowe zawierają w składzie kauczuk.

Wymieniona grupa farb to farby tak zwane emulsyjne, warto je wybrać, ponieważ podczas dosychania nie wydzielają szkodliwych substancji, które zanieczyszczają nie tylko środowisko, ale również nasze płuca. Warto zatem przed następnym remontem lepiej przyjrzeć się wybieranym przez nas farbom, tak aby nie szkodziły nam i naszym bliskim i aby był takiej jakości, jakiej oczekujemy. Wtedy korzystanie z nich będzie odpowiednio dobre.

2020-10-17T21:49:33+00:00 By |Usługi dla branży medycznej|0 Comments