Zioła na różne dolegliwości

Home/Medycyna ogólna/Zioła na różne dolegliwości

Zioła na różne dolegliwości

Herbaty ziołowe to wspaniałe preparaty wspomagające funkcjonowanie organizmu człowieka, a także radzące sobie z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Co więcej, takie rozwiązanie to najprostsza forma przyjmowania roślin zielarskich, chociaż niejednokrotnie bywają gorzkie w smaku. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków są one bardzo dobre. Jakie herbaty ziołowe są najpopularniejsze? Na jakie problemy związane ze zdrowiem pomogą?

Herbata rumiankowa – dobra na ból

Herbata z rumianku jest bardzo popularna i często stosowana. Jest to roślina zielarska, która charakteryzuje się działaniem rozkurczowym, antybakteryjnym, przeciwbólowym. Co więcej, wpływa na poprawę trawienia, a także ma aktywność moczopędną, wiatropędną, ułatwia wydzielanie gazów. Wskazana herbata ziołowa jest szczególnie polecana dla osób starszych oraz dzieci. Rumianek jest bardzo dobrym remedium w różnych dolegliwościach ze strony wątroby oraz niektórych problemach kobiecych.

Herbata miętowa – wspaniała na pobudzenie apetytu

Herbata z mięty jest niezwykle orzeźwiająca. Wykazuje aktywność rozkurczową, żółciopędna, a także ma działanie dezynfekujące. Bardzo istotną kwestią jest fakt, że ta herbata ziołowa wpływa na poprawę procesu trawienia oraz pobudza apetyt. Wskazana roślina zielarska jest niezwykle bogata w olejki eteryczne, garbniki, terpeny, gorycze, flawonoidy, witaminę C, a ponadto prowitaminę A.

Herbata z melisy bądź lipy – działanie uspokajające oraz przeciw przeziębieniu

Napój przygotowany na bazie melisy lekarskiej jest doceniany przez wiele osób. Określona roślina charakteryzuje się cytrynowym zapachem. W składzie ma niezwykle cenne olejki eteryczne, gorycze, garbniki, cukry, kwasy organiczne, sole mineralne oraz cukry.

Podstawową właściwością melisy jest działanie rozkurczowe oraz uspokajające. Jest ziołem zalecanym przy stanach nerwicowych, nadpobudliwości oraz bezsenności na tle nerwowym. Bardzo dobrym naparem jest także herbata przygotowana z lipy.

Określona roślina bogata jest w garbniki, flawonoidy, śluzy, pektyny, olejki eteryczne oraz kilka witamin. Istotną właściwością jest działanie napotne, a także przeciwgorączkowe. Określona herbata ziołowa jest również bardzo dobrym rozwiązaniem przy przeziębieniach, chorobach pęcherza, nerek, a także stanach nerwicowych.

Zobacz inne zioła

2021-03-26T10:51:03+00:00 By |Medycyna ogólna|0 Comments